Projektdetails

Anforderungen

  • Beruf Landarbeiter (m/w/d), Optional

Jobangebot

  • Recruiter Premium
  • Gehaltsdetails 3000 RON Netto / Monat
  • Arbeitsdauer Normal (8 Stunden)
  • Vertragsart Unbefristete Anstellung
  • ZusatzleistungenGutscheine für Mahlzeiten
  • Ort Sadu, Hermannstadt, Rumänien
  • Adresse Pastravaria tatu sadu
  • Arbeitserlaubnis in Rumänien Erforderlich
  • Kandidaten suchen In Sadu und Umgebung (35 km)

Stellenbeschreibung

Übersetzen

Păstrăvăria Tatu Sadu este în căutarea unui păstrăvar/îngrijitor pești dedicat și responsabil, care să se alăture echipei noastre de creștere și întreținere a peștilor. Dacă ești pasionat de viața acvatică și îți place să lucrezi în aer liber, acest job este pentru tine!

Ce vei face:

• Verificarea calității apei (nivelul de oxigen, pH-ul, temperatura) pentru a se asigura că peștii trăiesc în condiții optime.

• Întreținerea și curățarea bazinelor de creștere, lacurilor sau iazurilor unde sunt crescuți peștii.

• Hrănirea zilnică a peștilor conform unui plan alimentar adecvat, ajustat în funcție de vârstă și condițiile de creștere.

• Monitorizarea stării de sănătate a peștilor pentru a identifica eventuale semne de boală.

• Aplicarea tratamentelor necesare împotriva paraziților sau bolilor peștilor, sub supravegherea unui specialist.

• Menținerea echipamentelor de aerare, de filtrare și a altor dispozitive tehnice utilizate în păstrăvărie.

• Pregătirea peștilor pentru vânzare, care poate include sortarea, curățarea sau ambalarea acestora.

Cerințe:

- Experiență anterioară în creșterea peștilor sau activități similare (constituie un avantaj, dar nu este obligatorie).

- Abilități de lucru în echipă și responsabilitate.

- Disponibilitate pentru a lucra în condiții de muncă variate (în aer liber, condiții de umezeală).

- Atenție la detalii și capacitatea de a rezolva rapid problemele care apar.

- Capacitate de efort fizic, rezistență la muncă repetitivă și flexibilitate în programul de lucru.