Project details

Requirements

  • Profession Mechanic, experience 1 - 3 years
  • Language English, average level
  • Driving licence B, experience 1 - 3 years

Job offer

  • Recruiter Accent Jobs Romania
  • Salary details 17 - 20 EUR gross / hour
    » depends on experience
  • Work schedule Normal (8 hours)
  • Contract type Temp to perm
  • Location Ghent, Flanders, Belgium
  • Work permit in Belgium Required
  • Search candidates In Romania
  • Housing Provided by the employer and paid by the employee (single room)
    » 90 EUR / week

Job description

Translate

Căutăm un tehnician mecanic care își dorește să evolueze în carieră, într-o companie internațională și care este dispus să își construiască o viață frumoasă în Belgia.

Descrierea postului

- Executarea lucrărilor de întreținere preventivă;

-Informarea Supervizorului despre evoluția lucrărilor programate;

- Identificarea resurselor necesare îndeplinirii sarcinilor atribuite (piese de schimb, materiale, servicii, intrări);

- Aplicarea controalelor de securitate și îngrijire a mediului necesare executării sarcinilor pentru a asigura integritatea acestora;

- Detectectarea și propunerea oportunităților de îmbunătățire în execuția lucrărilor de întreținere;

- Completarea formularelor: de ordine cu procedurile atribuite, precum și a protocoalelor sau rapoartelor care au fost solicitate pentru executarea lucrărilor.

Candidatul ideal

- Experiență: +3 ani în producție/întreținere, dintre care 2 ani de experiență să fie în departamentul de întreținere mecanică;

- Cunoștințe avansate în pneumatică și hidraulică;

- Cunoștințe de bază în: electricitate, medie tensiune, înaltă tensiune;

- Bună cunoaștere a 5S;

- Comunicare în limba engleză la nivel conversațional;

- Abilitați de lucru în echipă.

Beneficii

- Contract belgian de muncă și salariu în funcție de experiența ta

- Decontarea primului drum din România în Belgia în valoare de maxim 150 euro, în funcție de costul transportului ales de dumneavoastră

- Al 13-lea salariu

- Bani de vacanță

- Asigurare medicală

- Zile legale libere plătite

- Suport administrativ în limba română. Fiind o țară nouă pentru tine, te vom ajuta cu procesul de recrutare, cu stabilirea ta în Belgia și cu informațiile necesare pe parcursul șederii tale, pentru a ne asigura că ești mulțumit de noua schimbare.